Naturel Sızma

Naturel Sızma Zeytinyağ

Kusursuz bir yağ ancak kusursuz zeytinden yapılır. Zeytinin toplanması yağın kalitesini doğrudan etkiler. Yüksek kaliteli yağlar zeytinin zedelenmeden toplanmasıyla elde edilir.

Bu nedenle teknolojik üretim tesisimiz ve uzman ekibimizin deneyimi ile kaliteli zeytinlerden üretilen natürel sızma zeytinyağımız eşsiz tat ve kokuya sahiptir. Natürel Sızma zeytinyağımız Soğuk Sıkım yöntemi ile üretilir. Hamur haline getirilmiş zeytinler, hidrolik presle sıkılarak süzülür. Süzülen yağ su ile temas ederek yabancı maddelerinden arınır, saf haline kavuşturulur.

Soğuk sıkımda en fazla 27 derece su kullanılır. Yüksek ısı zeytinyağının besin değerlerini ve hoş kokulu yapısını olumsuz etkilediğinden, düşük su sıcaklığında elde edilen zeytinyağlarının aromatik bileşenleri ve besin değerleri, diğer yöntemlerle kıyaslandığında çok daha yüksektir.

Natürel sızma zeytinyağı ve Riviera zeytinyağının farkı nedir?

Natürel sızma, asit oranı en fazla %0,8 olan en saf zeytinyağıdır.

Riviera ise asitliği %2’den fazla olan ve rafinasyon işlemine tabi tutularak asitliği düşürülen rafine zeytinyağı ile natürel sızmanın belli oranda karıştırılmasından elde edilir.